Dziś mamy: piątek 2024-04-26 , imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Certyfikat Etycznej Szkoły

Szkoła nasza otrzymała certyfikat  potwierdzający zaangażowanie w budowanie Etycznej Szkoły. Wyróżnienie związane jest z pilotażowym programem „Etyka nie tylko dla smyka”, który właśnie się zakończył. W piątek 12.06 2015r. odbyła się  konferencja w Warszawie w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych przy współudziale Ośrodka Rozwoju Edukacji. Z wynikami tego pilotażu można się zapoznać na stronie ORE w zakładce etyka, gdzie znajduje się również link do strony internetowej naszej szkoły. Pilotażowy program odniósł sukces i będzie  kontynuowany. W trakcie konferencji zaprezentowane zostały dobre praktyki – przykłady realizacji różnych zajęć dla dzieci w klasach I-III  między innymi praktyki w naszej szkole.

„Zajęcia szkolne poświęcone kształtowaniu postaw etyczno-moralnych, ze szczególnym uwzględnieniem zagadnień antykorupcyjnych, służą rozwijaniu u młodszych uczniów wrażliwości na świat wartości, umiejętności dokonywania etycznych wyborów i przyjmowania za nie odpowiedzialności, przygotowując tym samym dzieci do uczestnictwa w społeczeństwie demokratycznym.”

Za udział w pilotażu dziękujemy dzieciom, bo bez nich nie byłoby sukcesu, zaangażowanym nauczycielom klas I-III, dyrekcji szkoły i rodzicom, którzy wsparli ten pilotaż.