Dziś mamy: piątek 2024-04-19 , imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
2015-11-22

Obchody Dnia Patronki w Gimnazjum

W dniu 6 listopada  obchodziliśmy jak co roku Dzień Patronki. Spędzaliśmy go na wesoło. Sejm dla klas pierwszych przygotował otrzęsiny połączone z rywalizacją klas. Nie zabrakło chwil  pełnych śmiechu i dobrej zabawy. Portrety wychowawców malowane nosami uczniów, limbo, to tylko niektóre atrakcje przygotowane dla naszych pierwszaków. Nad całością czuwali opiekunowie Sejmu Gimnazjum pani Kasia Jackiewicz i pan Paweł Wiśniewski, a szczęśliwymi zwycięzcami rywalizacji zostali uczniowie klasy 1E. I to oni będą mieli zaszczyt przez kolejny rok posiadać Kota Przechodniego i posmakować wspaniałego tortu zwycięzców.

Klasy drugie uczestniczyły w biegu naukowym. Odkrywając tajemnice nauki podczas prezentacji przygotowanych dla równoległych klas, mieli okazję porównać swoją wiedzę popularno-naukową. Nie zabrakło przy tym dobrej zabawy. Główną nagrodę, zestaw nowych jednorazowych talerzyków i widelczyków wygrała klasa 2E. W zwycięskim  zestawie znajdował się tort z ciemnego biszkoptu, przełożony bitą śmietaną  z wiśniami.

Turniej Naukowy połączony z rundą sportową to coroczna propozycja dla uczniów klas trzecich. To oni rywalizując  w turnieju, prezentują swoją wiedzę z życia i twórczości naszej patronki, ze świata nauki , czy z życia szkoły na wesoło. W tym roku nie zapomnieliśmy o naszym jubileuszu. Nasza szkoła obchodzi 35-lecie! Nasi uczniowie zaprezentowali nowoczesne modele komputerów, zaprojektowane specjalnie dla Marii oraz mieli okazję przedstawienia swoich umiejętności w oglądaniu stereogramów. Runda sportowa była niezapomnianym przeżyciem, brawo. Zwycięzcą Turnieju Naukowego została w tym roku szkolnym klasa 3C i to ona posmakowała tortu. Sponsorem tych smakołyków dla zwycięzców był pan dyrektor Grzegorz Bortnowski. Dziękujemy! Głównymi organizatorami  rywalizacji dla klas drugich i trzecich były panie Beata Maciejewska i Dorota Wadowska. Zapraszamy do oglądania galerii zdjęć i do zobaczenia za rok.