Dziś mamy: czwartek 2017-10-19 , imieniny: Michaliny, Michała, Piotra
2015-11-30

Wycieczka do Berlina

25 listopada br. odbyła się wycieczka do Berlina, w której wzięli udział uczniowie naszej szkoły. W trakcie pobytu w stolicy Niemiec zwiedziliśmy Naturkundemuseum oraz Technikmuseum, gdzie zachwyciły nas niezwykłe ekspozycje, dostarczające wielu niezapomnianych wrażeń, np. największy szkielet dinozaura na świecie!
Przejeżdżając ulicami miasta, mogliśmy podziwiać atrakcje architektury i  ślady historii tętniącego życiem Berlina, tj.: Brandenburger Tor, Fernsehturm,  Reichstag, Berliner Dom, East Side Gallery, Checkpoint Charlie.
W świąteczny nastrój wprowadziła na rozświetlona tysiącami urokliwych lampek ulica Unter den Linden, którą pojechaliśmy wprost na Weihnachtsmarkt auf dem Alexanderplatz. Tam już w pełni mogliśmy poczuć atmosferę zbliżających się świąt oraz posmakować niemieckich specjałów,np. Carrywurst . W czasie wolnym nie ominęło nas również szaleństwo zakupów, co kosztowało sporo energii, ale sprawiło nam dużo radości;)
Podczas nocnego powrotu do domu, pomimo zmęczenia, wszystkim wciąż dopisywał dobry humor. To była wspaniała wycieczka, którą na pewno warto powtórzyć.