Dziś mamy: czwartek 2024-03-28 , imieniny: Anieli, Kasrota, Soni
2015-12-15

Sławomir Katkiewicz uczeń klasy 3a Gimnazjum nr 8 na mistrzostwach świata w skokach na trampolinie!!!

W dniach 30. listopada – 7. grudnia 2015 w Danii odbywały się Mistrzostwa Świata w skokach na trampolinie.

W składzie 17-osobowej kadry narodowej znalazł się nasz uczeń Sławomir Katkiewicz z klasy 3A gimnazjum.

W duńskiej Odense Sławek zaprezentował się w skokach indywidualnych i synchronicznych.

Wszystkie skoki toruńskich gimnastyków z mistrzostw znajdują się na oficjalnym profilu Toruńskiego Olimpijczyka:

Sławek przygotowywał się do tych mistrzostw systematycznymi i intensywnymi treningami, a tydzień przed mistrzostwami trenował    na tygodniowym zgrupowaniu reprezentacji Polski w Zielonej Górze.

Dzięki swojej wytrwałości oraz systematycznej i ciężkiej pracy Sławek od lat osiąga liczne sukcesy sportowe w swojej dyscyplinie - w skokach na trampolinie, które trenuje od 1 klasy szkoły podstawowej, czyli prawie 10 lat.

Zakwalifikowanie Sławka przez Polski Związek Gimnastyczny do reprezentowania Polski na Mistrzostwach Świata i Jego udział w tegorocznych Mistrzostwach Świata, to wielkie sportowe wydarzenie.

Jest to jednocześnie ukoronowanie Jego dotychczasowych osiągnięć, a wydarzenie to może otworzyć Mu drogę do jeszcze większych sukcesów.

Jak mówi Jego trener -"szanse na powołanie do kadry narodowej są bardzo duże".

Sławek zdobył już wiele tytułów i nagród m.in. tytuł Mistrza Europy, a w marcu 2016 powinien wystąpić w kolejnych Mistrzostwach Europy, które tym razem odbywać się będą w Hiszpanii.

Teraz przed Nim trochę zasłużonego odpoczynku.

GRATULUJEMY i życzymy kolejnych sukcesów!