Dziś mamy: czwartek 2024-03-28 , imieniny: Anieli, Kasrota, Soni

Wigilia społeczności programu PaT

12 grudnia 2015 roku siedmioosobowa grupa, tworząca PaTPORT w naszym gimnazjum, wzięła udział w Wigilii społeczności programu PaT. W Wigilii uczestniczyły młodzieżowe grupy PaT i PaTPORTY z całej Polski. Uroczystość odbyła na terenie Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego, w Warszawie. Opłatkowe spotkanie otworzyła Grupa PaT Warszawa – Ursus. W programie został zaprezentowany film edukacyjny “PIERWSZA POMOC PRZEDMEDYCZNA DLA MŁODZIEŻY. DLACZEGO POMAGAĆ?” zrealizowany przez GCPU oraz Gdańską Grupę PaT. Odbył się także premierowy pokaz Libduba nagranego podczas I Ogólnopolskiego Zlotu PaTPORTÓW w Bydgoszczy, którego autorem jest Wojciech Kozioł. W samą zaś świąteczną atmosferę wprowadził zgromadzonych gości koncert Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka im. dh Wacława Milke, który zaprezentował wybór najpiękniejszych kolęd i pastorałek. Nie zabrakło także świątecznej zabawy przy utworach w wykonaniu wokalistek z Grupy PaT w Długosiodle.

Podczas spotkania Wigilijnego PaTowicze mieli okazje spotkać się z aktorami serialu „Na Wspólnej” telewizji TVN:Katarzyną Chorzępą oraz Michałem Malinowskim. Artyści spędzili wiele godzin na rozmowach, rozdając autografy i robiąc wspólne zdjęcia.
W sercu PaTu przy ul. Domaniewskiej nie zabrakło integracyjnych zabaw, wspólnych rozmów i śpiewów przy gitarze i fortepianie z Robertem Osamem. Spektakl teatralny „Śliczna” zaprezentowała grupa teatralna „ZAKRĘT” z Kruszwicy – laureaci Grand Prix w Inowrocławiu, natomiast Grupa PaT Warszawa – Śródmieście zagrała spektakl pt. „Każdy”.