Dziś mamy: piątek 2024-04-26 , imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

IV Maraton Języka Niemieckiego

19 marca 2016 roku odbyła się czwarta edycja  Maratonu Języka Niemieckiego organizowanego przez Zespół Szkół nr 28 w Toruniu. Uczniowie wzięli udział w zajęciach otwartych z języka niemieckiego prowadzonych przez germanistów pracujących z młodzieżą w toruńskich gimnazjach.

Podczas Maratonu uczniowie mieli okazję nie tylko do poszerzenia wiadomości i umiejętności z języka niemieckiego, ale również była to świetna okazja do zdobywania doświadczeń koleżeńskich i możliwości podzielenia się z rówieśnikami z innych gimnazjów swoimi doświadczeniami w zakresie nauki języka niemieckiego. „Maratończycy” wzięli udział w zajęciach animacji językowych, grach i zabawach dydaktycznych, podczas których bawiąc się – uczyli się niemieckiego.

Naszą szkołę dzielnie w zmaganiach z językiem niemieckim reprezentowali uczniowie klas drugich gimnazjum: Aleksandra Leszczyńska, Aleksandra Lange, Paweł Rejniak, Jakub Smolarek.