Dziś mamy: czwartek 2024-04-25 , imieniny: Jarosława, Marka, Wiki

Wydarzenia w bibliotece

Udział w konkursach

Systematycznie bierzemy udział w konkursach plastycznych m.in. w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym o Pluszowym Misiu, organizowanym przez Bydgoski Dom Kultury. Uczennice klasy IV A SP brały udział w międzyszkolnym  konkursie  bibliotecznych pt. Zareklamuj swoją Bibliotekę Szkolną. Dodatkowo współpracujemy z innymi nauczycielami naszej szkoły przy organizacji i przeprowadzeniu różnych konkursów na terenie szkoły ale także poza nią.

Książki Naszych Marzeń

Od grudnia 2015r. księgozbiór Biblioteki Szkolnej wzbogacił się o nowości wydawnicze zakupione w ramach programu Książki Naszych Marzeń. Listę książek ustalili sami uczniowie poprzez głosownie w ramach Ogólnopolskich Wyborów Książek. Dzięki takiej formie w Bibliotece pojawiły się tytuły, które dzieci same wskazały były to m. in. w klasach I-III SP Franklin, Basia, Martynka, seria Holly Web,  Hani Humorek, Biura Detektywistycznego Lassego i Mai oraz książki z serii Star Wars. Dla klas IV-VI udało się zakupić Dzienniczek Cwaniaczka wszystkie części, trylogię Niezgodna, książki autora Johna Green i wiele, wiele innych. Zapraszamy do wypożyczania!

Pasowanie na Czytelnika

Jak co roku odbyło się Pasowanie na Czytelnika dla wszystkich uczniów klas I SP. W tym roku uczniowie klas IV A SP (Agata Klufczyńska, Nikola Wyrzykowska, Sara Kasińska, Nina Kamińska), ID G ( Aleksandra Goławska, Kinga Małkowska, Oliwia Faltynowska, Wiktora Mróz) przygotowały przedstawienie pt. „Sąd Nad Książką”. Po inscenizacji odbyło się uroczyste pasowanie i wręczenie pamiątkowych zakładek do książek przygotowanych przez uczniów klas IV-VI SP, wykonanych pod opieką p. Dorotę Szymeczko p. Irenę Szczurko. W tym dniu uczniowie klas I –szych mieli okazję wypożyczyć swoją pierwszą książkę w naszej Szkolnej Bibliotece. Życzymy wam wielu przeczytanych książek.

Zajęcia czytelnicze

dla najmłodszych organizujemy zajęcia czytelniczo-plastyczne, które mają za zadanie popularyzować czytanie oraz rozwijać zdolności plastyczne dzieci.