Dziś mamy: piątek 2024-04-19 , imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Żywa lekcja historii.

Uczniowie kl. IV c pod opieką pani E. Iwaszkiewicz i pani  J. Kosiorek uczestniczyli  w żywej lekcji historii na Zamku Dybów. Dzięki udziałowi  w projekcie uczniowie mogli zdobyć w niekonwencjonalny sposób wiedzę o chrzcie Polski,  Drugim Pokoju Toruńskim oraz o dziejach „wędrującego miasta Nieszawy”. „Żywa lekcja historii” przygotowana przez Fundację „Zamek Dybów i Gród Nieszawa” miała formę spektaklu, dodatkowo zajęcia zostały wzbogacone  przez atrakcje takie jak np. przymierzalnia średniowiecznych strojów, tor łuczniczy czy stanowiska miecza sportowego. Na koniec organizatorzy usłyszeli bardzo głośny okrzyk: „Dziękujemy!!!” , co było wyraźnym dowodem na to, że  ta lekcja historii  bardzo się uczniom podobała.