Dziś mamy: sobota 2017-12-16 , imieniny: Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Wycieczka edukacyjna do Warszawy

W dniach 11-12 kwietnia uczniowie klasy IaG, IcG, IdG i IIdG  odbyli wycieczkę do stolicy. Pierwszym punktem programu był spacer po urokliwych uliczkach Starego Miasta: Starówka, Barbakan, Trakt Królewski, Grób Nieznanego Żołnierza. Następnie wejście do SejmuCentrum Nauki Kopernik. Największe wrażenie na uczestnikach wycieczki zrobiło Muzeum Powstania Warszawskiego. Los sprawił, że spotkaliśmy w muzeum uczestnika powstania warszawskiego, który opowiedział nam swoje przeżycia wojenne. Dla uczniów była to najlepsza lekcja historii.

Niewątpliwą atrakcją wycieczki, szczególnie dla sportowców, było zwiedzanie Stadionu Narodowego. Uczniowie mieli szansę poczuć się jak kibic sprawdzając akustykę stadionu, a także zwiedzić szatnię, w której do meczów przygotowuje się nasza reprezentacja.