Dziś mamy: piątek 2024-04-19 , imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa

Podsumowanie II edycji konkursu plastycznego „Wiosna, Wiosna ach to Ty"

26 kwietnia 2017 miało miejsce uroczyste podsumowanie Międzyszkolnego Konkursu Plastycznego „Wiosna, wiosna, ach to Ty” pod patronatem Prezydenta Miasta Torunia. Na konkurs organizowany w naszej szkole nadesłanych zostało 588 prac plastycznych z 33 placówek – w sposób twórczy przedstawiających postać Pani Wiosny. Jury przyznało nagrody w dwóch kategoriach wiekowych zwracając  szczególną uwagę na walory artystyczne prac, ciekawą interpretację proponowanej tematyki oraz samodzielność ich wykonania.

Uroczystość wręczenia nagród, dyplomów i podziękowań dla opiekunów artystycznych uświetnili występem artystycznym uczniowie klas 3a przygotowani przez Panią Aleksandrę Dziemecką, Pana Pawła Matczaka oraz Panią Kamilę Grochalę. Dzieci przygotowały scenki o tematyce wiosennej, grały na fletach oraz śpiewały. Dziewczynki z klasy 3a zaprezentowały niezwykle piękny taniec ze wstążkami. Mogliśmy wysłuchać również  interpretacji muzycznej na gitarze w wykonaniu ucznia klasy trzeciej.

Wiedząc, jak ważne jest dla dzieci docenienie ich trudu laureaci konkursu uhonorowani zostali imiennymi dyplomami oraz nagrodami sponsorowanymi przez licznych darczyńców.

W celu zaprezentowania prac szerszemu gronu widzów kolorowe i pełne fantazji wytwory uczestników konkursu zostały zaprezentowane na wystawie pokonkursowej w naszej szkole.