Dziś mamy: piątek 2024-03-29 , imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona

Wielka Liga Czytelników

W październiku 2016 roku zgłosiłyśmy naszą Bibliotekę szkolną do Ogólnopolskiego Konkursu Wielka Liga Czytelników. Przygotowałyśmy i przeprowadziłyśmy pierwszy etap, w którym udział wzięło 23 uczniów z klas 1-3 oraz 12 uczniów klas 4-6. Szkolną część konkursu ukończyło 12 młodszych uczniów i 3 z klas starszych, każdy z nich przeczytał po 10 wybranych książek oraz rozwiązał do każdej test sprawdzający.

Każda szkoła do półfinału mogła  zgłosić maksymalnie po trzech uczestników z każdej kategorii. W klasach 4-6 sprawa była prosta natomiast wśród młodszych uczestników trzeba było wyłonić tylko trójkę zwycięzców. W związku z tym w dniu 8 marca 2017r. odbył się test kwalifikacyjny do półfinału. Uczestnicy rozwiązywali test do książki pt.: „Witaj Karolciu” autorstwa Marii KrÜger.

21 kwietnia 2017r. odbył się półfinał konkursu!!!

W półfinale naszą szkołę reprezentowali :

W kategorii klas 1-3:

Maja Warczachowska, Natalia Olkowska i Liwia Prusiecka z klasy 3b.

Uczennice wspólnie odpowiadały na bardzo szczegółowe pytania dotyczące książki pt.: Bohaterski Miś autorstwa Bronisławy Ostrowskiej.

W kategorii klas 4-6:

Emilia Turowska kl. 6c, Weronika Makowska kl. 6b oraz Stanisław Saliński kl. 4a

W tej kategorii uczestnicy rozwiązywali test do książki Alfreda Szklarskiego pt.: „Tomek na Czarnym Lądzie.

Mimo ogromnej konkurencji naszej młodszej drużynie udało się pokonać innych rywali i dziewczynki Maja, Natalia i Liwia awansowały do finału!!!

Finał konkursu odbędzie się w Katowicach już 27 maja 2017 roku.

15 najlepszych drużyn z Polski zmierzy się w potyczkach literacjich.

Trzymamy kciuki!!!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom półfinałuJ