Dziś mamy: piątek 2024-03-29 , imieniny: Marka, Wiktoryny, Zenona
Jesteś w: » Aktualności » Wizyta US Army
2017-12-06

Wizyta US Army

Środa 6 grudnia w tym roku w klasie 3b obfitowała w wiele niespodzianek: Mikołaj, nasze małe szkolne sukcesy oraz ….

Dzień rozpoczęliśmy od spotkania z interesującymi osobami. Kto to taki? Nie uwierzycie! Amerykańscy żołnierze!!!  Do Polski przyjechali ze swojej bazy w Kansas City. Każdy pochodzi z innego stanu. Jeden żołnierz z Kalifornii, jeden z Texasu, a jeszcze inny z Illinois, z samej jego stolicy z Chicago. Zresztą dowiedzieliśmy się, że pasjonuje się koszykówką. Jak myślicie kibicem jakiego klubu koszykarskiego jest nasz gość z Chicago? Od kilku tygodni czekaliśmy z niecierpliwością na możliwość rozmowy z żołnierzami. Przygotowaliśmy mnóstwo pytań i ustroiliśmy już świątecznie naszą klasę. Gdy goście zapukali do drzwi, na naszych buziach pojawił się szeroki uśmiech. Powitaliśmy wspaniałych gości Melodią amerykańską, którą odegraliśmy na fletach. Panowie przedstawili się i usiedli na uprzednio przygotowane miejsca. Pierwsze pytanie – Jak wygląda dzień żołnierza? i… ku naszemu zaskoczeniu żołnierze powiedzieli, że po przebudzeniu o 5:30 zaczynają od pompek, desek, podciągnięć... Kilka pompek zrobili dla nas. Czyżby coś nas łączyło? My na treningach też „pompujemy”. Zadawaliśmy różne pytania o zawód, o Amerykę, o Polskę, o zainteresowania. Na wszystkie dociekliwe pytania nasi goście cierpliwie i z uśmiechem odpowiadali. Na koniec wręczyliśmy żołnierzom przygotowane albumy oraz toruński przysmak oraz wykonaliśmy parę fotek. Żołnierze natomiast zrobili kilka selfie z nami. W świątecznym nastroju odegraliśmy na flecie kolędy, co spotkało się w oczach żołnierzy z wielkim uznaniem. Jeszcze krótki trening w przybijaniu piątek z żołnierzem mierzącym metr dziewięćdziesiąt i niestety spotkanie dobiegło końca. Przy pożegnaniu goście powiedzieli, że spotkanie z nami dużo dla nich znaczy, że nasza szkoła bardzo im się podoba, i potwierdzają dobrą opinię o naszej szkole, którą zebrali przed wizytą. Pozostajemy z nadzieją na kolejne spotkanie J Może, kiedyś …"