Dziś mamy: środa 2024-04-24 , imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Pasowanie na czytelnika

Dnia 06  lutego 2015 r. w naszej szkolnej bibliotece odbyło się Pasowanie na czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy pierwszych. Głównym celem uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, wypożyczania książek oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie uczniów do grona czytelników biblioteki. Zanim jednak uczniowie złożyli przyrzeczenie, obejrzeli przedstawienie, przygotowane przez uczniów klasy VI c, III a i III b.

Zajęcia plastyczne

Jak co roku dzieci mają możliwość uczęszczać do Biblioteki Szkolnej na różne ciekawe zajęcia plastyczno-techniczne. Nasi najmłodsi uczniowie mają możliwość spędzić wolny czas wśród książek i rozwijać swoje talenty.

Spotkanie z dr Dagną Dejną

W dniu 24.10.2014 r. uczniowie klasy II d i III d mieli możliwość wysłuchać w czytelni wykładu pt: „Amisze starego zakonu z Pensylwani w USA”, który  poprowadziła Pani dr Dagna Dejna, adiunkt na Wydziale Nauk Pedagogicznych UMK.  Uczniowie podczas spotkania mieli okazję poznać życie Amiszów. Pani doktor sama spędziła wśród tej społeczności kilka tygodni
i odpowiadała na nurtujące młodzież pytania.

Jak co roku zapraszamy do włączenia się w naszą akcję. Prosimy o poinformowanie i zachęcenie uczniów.

Zbiórka w bibliotece 23.09 – 11.10.2013

W schronisku brakuje wszystkiego i każda najmniejsza pomoc rzeczowa jest wielkim darem dla bezdomnych psów i kotów. Dlatego jeszcze dziś zobacz, czy nie masz może niepotrzebnych rzeczy, które bardzo mogą się przydać w schronisku.

Oto lista rzeczy, które najbardziej potrzebne są w schronisku:

Wszystkiego rodzaju artykuły spożywcze: kasza, ryż, makaron, sucha karma, puszki mięsne, konserwy, mleko;

Rzeczy do ocieplania bud: koce, pledy, narzuty, kołdry, poduszki,

Smycze, obroże, kagańce, szelki, zabawki

Środki do pielęgnacji zwierząt: szczotki, grzebienie, szampony dla psów

Zapraszamy i do biblioteki szkolnej
Mikołajkowy Kiermasz Książki.

Aby wyjść naprzeciw nowemu- biblioteka organizuje  i prowadzi kiermasz książki dla dzieci, pracowników szkoły, a także rodziców. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są bajeczki, lektury szkolne, słowniki, testy kompetencji, wydania dla młodzieży, czytadła dla dorosłych, albumy, tablice edukacyjne, książki kulinarne, o sporcie, muzyce, malowanki, książeczki z naklejkami, itp., a wszystko w dobrej, bo niskiej cenie. Biblioteka szkolna od lat współpracuje z kilkoma wydawnictwami, hurtowniami książki. W podziękowaniu za dystrybucję do szkolnego księgozbioru trafia wiele ciekawych książek.

Kiermasz trwa od 27.11 do 14.12.2012-12-03

Pamiętajmy: „Pokój bez książek jest jak ciało bez duszy”.

Katarzynki w bibliotece

Jest taki czas w roku, kiedy świat realny łączy się ze światem magii, czarów, ...wróżb. Od wieków w noc św. Andrzeja młode panny zbierały się, aby dowiedzieć się jaka będzie ich przyszłość. Panowie, ciekawi co ich spotka zbierali się kilka dni wcześniej – w wigilię św. Katarzyny. Katarzynki są wspaniałą okazją do dobrej zabawy, a jednocześnie źródłem szacunku dla tradycji i obrzędów ludowych. Wróżby pobudzają wyobraźnię dziecięcą, pozwalają oderwać się od rzeczywistości i przenieść w świat marzeń i fantazji.

Są różne sposoby, żeby dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Można pójść do wróżki, która ma czarnego kota i szklaną kulę. Można też wróżyć sobie samemu, ale trzeba to robić w czasie niezwykłym. Ten niezwykły czas miał miejsce w czwartek 23 listopada, zaprosiłyśmy wszystkich do wspólnej zabawy, zapewniając wiele atrakcji w bibliotece.

9. urodziny Biblioteki

Kawałek tortu wśród książęk dla bajkowych postaci, warsztay plastyczne dla klas I-III, warsztay czerpania papieru, czarodziejskie losowanki - to niektóre atrakcje 9. urodzin Biblioteki. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii.zarodziejskie losowankiWarsztaty plastyczne dla klas I – III
ekologiczne wyklejanki bohaterów bajkowych
Warsztaty czerpania papieruKawałek tortu wśród książek dla bajkowych postaciKawałek tortu wśród książek dla bajkowych postaciWarsztaty plastyczne dla klas I – III