Dziś mamy: piątek 2024-04-19 , imieniny: Alfa, Leonii, Tytusa
Jesteś w: » Pij mleko

Celem programu „Szklanka mleka” jest kształtowanie wśród dzieci dobrych nawyków żywieniowych poprzez promowanie spożycia mleka i przetworów mlecznych.Dzieci uczęszczające do naszej szkoły spędzają przeciętnie 5 – 6 godzin poza domem, a doliczając do tego dojazdy, czas ten może wydłużyć się. Z naszych obserwacji wynika, że znaczna liczba dzieci nie jada systematycznie posiłków. Ponadto część z nich wychodzi z domu bez śniadania. Przystąpiliśmy do tej akcji mając na celu dbałość o zdrowie dzieci i młodzieży szkolnej oraz edukacji z zakresu żywienia. Mleko w szkole w ciągu dnia zapewnia dzieciom zdrowie, ułatwia naukę, dodaje energii.

Ideą Programu Doskonałe Mleko w Szkole jest, aby co dzień każdy uczeń miał szansę na kartonik świeżego pożywnego mleka w swojej szkole. Stało się to realne dzięki temu, że od września 2004 roku mleko spożywane w naszej szkole dotowane jest przez Unię Europejską, a odpłatność za takie mleko stanowi tylko pokrycie minimalnych kosztów. Każde dziecko objęte Programem Doskonałe Mleko w Szkole ma możliwość codziennego wypicia w szkole 0,25 l mleka świeżego (pasteryzowanego) o najwyższej jakości. Dostarczane jest ono w higienicznie zamkniętych kartonikach, jednorazowego użytku. Mleko jest pite przez dzieci w grupie, w stołówce  razem z nauczycielem.