Dziś mamy: wtorek 2024-03-19 , imieniny: Aleksandryny, Józefa, Nicety
Jesteś w: » Pomagamy

Pomagamy

Świąteczna Zbiórka Żywności.

6 i 7 grudnia braliśmy udział w świątecznej zbiórce żywności w sklepie Biedronka.

„Rozjaśnij dzieciom przyszłość”

W akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Rozjaśnij dzieciom przyszłość” sprzedaliśmy 60 małych i 20 dużych świec. Przekazaliśmy na akcję 490 zł.

Opiekunki Szkolnego Koła Caritas

„I ty możesz zostać Święty Mikołajem”

Podziękowania dla wszystkich uczniów klas IV-VI, którzy zaangażowali się w akcję „ I ty możesz zostać Święty Mikołajem”. Dzięki wasze ofiarności przygotowano 15 paczek świątecznych, które zostały przekazane wybranym uczniom przed Świętami Bożego Narodzenia.

Podziękowania dla nauczycieli i uczniów klas IV-VI, którzy włączyli się w akcje darów dla Hospicjum „ Nadzieja”. Zebraliśmy 105 artykułów pielęgnacyjno- higienicznych.

Serdecznie dziękujemy za udział w akcjach: opiekunowie Sejmu p. Alicja Lorek, p. Anna Olszewska i p. Beata Matros (koło Caritas)

Szlachetna Paczka.

Nigdy nie zapomnimy tego dnia – to słowa Pani Beaty po tym, jak wolontariusze szlachetnej paczki wnieśli  13 kartonów darów uzbieranych przez uczniów i nauczycieli z naszej szkoły. Zajęły one całą wolną przestrzeń małego pokoiku, który jest mieszkaniem obdarowanych.

Podczas rozpakowywania 6 letnia Wiktoria zachwyciła się czerwonymi bucikami i zabawkami. Mama stwierdziła, że po wrażeniach dzisiejszego dnia jej córka na pewno nie pójdzie spać.

11 letniemu  Tomkowi przypadły do gustu smakołyki. Wertował je w kartonie i co chwila pokazywał  mamusi swoje zdobycze. 15 letnia siostra patrzyła na szczęśliwe buzie swojego rodzeństwa oraz mamy, która oglądała nowiutką maszynę do szycia. W pozostałych kartonach i ona znajdzie niespodzianki dla siebie. Pośmialiśmy się wszyscy przy grającym misiu, pożegnaliśmy z nadzieją, że sytuacja rodziny poprawi się w następnym roku, czego życzymy z całego serca…

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przygotowanie tej paczki. Warto pomagać, naprawdę warto.

W dniach 6-8 grudnia w szkole znajdował się sztab akcji „Świąteczna Paczka”

Braliśmy udział w akcji Caritas Diecezji Toruńskiej „Warto być bohaterem” pod hasłem „Na ratunek małemu sercu”.

W zbiórkę zaangażowali się uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum. Zebraliśmy 820zł.

W grudniu bierzemy udział w akcji Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom „Rozjaśnij dzieciom przyszłość”- prowadzimy sprzedaż świec wigilijnych.

Uczniowie klas IV- VI zaangażowali się w akcję „ I ty możesz zostać świętym Mikołajem”. Przynoszą słodycze i produkty spożywcze, z których zostaną przygotowane paczki świąteczne dla wybranych uczniów.

Osoby odpowiedzialne za przeprowadzenie akcji p. Alicja Lorek i p. Anna Olszewska (opiekunki Sejmu IV-VI) i p. Beata Matros (Szkolne Koło Caritas).