Dziś mamy: czwartek 2024-04-18 , imieniny: Apoloniusza, Bogusławy, Gościsławy

Bilety MZK dla opiekuna dziecka niepełnosprawnego

Zgodnie z uchwałą Rady Miasta istnieje możliowść składania wniosków o zawarcie umowy z gminą  w celu otrzymania biletu MZK dla opiekuna dziecka niepełnosprawnego (uchwała Nr 431/12  Rady Miasta Torunia z dnia 22.11.2012 r. w sprawie zasad korzystania ze środków lokalnego transportu (...)

Wnioski można składać w okresie wakacji, aby uniknąć natłoku wniosków w ostatnich dniach sierpnia, co miało miejsce w roku ubiegłym.

Wnioski należy składać w Wydziale Edukacji, ul. Fałata 39, pok. 24.

Do wniosku rodzic powinien załączyć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego lub orzeczenie o niepełnosprawności oraz zaświadczenie ze szkoły/placówki, do której uczeń bedzie uczęszczał w roku szkolnym 2014/15.

Wnioski składają tylko ci rodzice, którzy będą ubiegać się w MZK o bilet dla opiekuna (na okaziciela) na trasie dom-szkoła-dom. Bilet na wszystkie linie rodzicowi/opekunowi prawnemu nie przysługuje.

Jeżeli rodzic nie chce korzystać z biletu na dowożenie dziecka niepełnosprawnego do szkoły/placówki - na trasie dom-szkoła-dom, nie zgłasza się do Wydziału Edukacji w celu zawarcia umowy z gminą.

W celu otrzymania biletu dla niepełnosprawnego ucznia rodzic zgłasza sie bezpośrednio do MZK (w takim przypadku umowa z gminą nie jest potrzebna).