Dziś mamy: środa 2024-04-24 , imieniny: Bony, Horacji, Jerzego

Sprawozdanie z II edycji Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Der Berliner Bär”

11 kwietnia 2015 w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu odbyła się już druga edycja Międzyszkolnego Konkursu Języka Niemieckiego „Der Berliner Bär” pod Patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty. Jego adresatem była młodzież gimnazjalna, ucząca się języka niemieckiego na poziomie podstawowym, wyróżniająca się ponadprzeciętnym talentem lingwistycznym, pasją poznawczą w zgłębianiu kultury krajów obszaru niemieckojęzycznego, chęcią do podejmowania ambitnych wyzwań.

Konkurs cieszył się bardzo dużym zainteresowaniem – gościliśmy przedstawicieli szkół gimnazjalnych z naszego regionu! Również doradca metodyczny języka niemieckiego p. Elżbieta Kwiatkowska zaszczyciła konkurs swoją obecnością, za co dziękujemy.

Zarówno przed, jak i po części konkursowej, wszyscy goście zaproszeni zostali na słodki poczęstunek, podczas którego mieli okazję zrelaksować się w miłym towarzystwie.

Komisja konkursowa wyłoniła laureatów, w gronie, których znaleźli się:

1. miejsce – Samantha Sudbrink z Gimnazjum nr 8 w Toruniu
  2. miejsce – Karol Nowiński z Gimnazjum nr 16 w Toruniu
  3. miejsce – Dominika Trzeciak z Gimnazjum nr 2 w Turznie

Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy, zaś ich opiekunom zostały wręczone podziękowania za przygotowanie uczniów do udziału w konkursie. Laureatom wręczono nagrody rzeczowe, pozostali uczniowie otrzymali upominki, dzięki sponsorom konkursu: EMPIK-SCHOOL, Crossfit Toruń, Fabryce Cukierniczej KOPERNIK S.A oraz firmie STANDARD PROJEKT Sp. z o.o.

Po wręczeniu dyplomów i nagród, p. dyr. G. Bortnowski podziękował wszystkim przybyłym za zainteresowanie konkursem, podkreślając słuszność inwestowania czasu i wysiłku intelektualnego w naukę języków obcych. Słowa uznania za zorganizowanie konkursu skierowane zostały do: p. Kamili Szarszewskiej i p. Małgorzaty Luter.

Miłym akcentem kończącym imprezę były gromkie brawa gości, usatysfakcjonowanych owocnym spotkaniem.