Dziś mamy: sobota 2024-04-27 , imieniny: Sergiusza, Teofila, Zyty
PlanyAktualnościDokumenty szkolneProgramy i podręcznikiPsycholog, Pedagog, Pedagog SpecjalnyEgzaminy i sprawdziany

IX Wielkanocne Zawody Pływackie

Startowaliśmy w Bydgoszczy

11 kwietnia startowaliśmy w "IX Wielkanocnych zawodach pływackich". Zawody rozgrywane były w dwóch blokach: porannym, w którym startowali nasi młodzi zawodnicy z roczników 2006 i 2007 oraz popołudniowym, w którym startowali zawodnicy 11 i 12 letni.W rannym bloku startowali: Josiak Kamila, Kuszyńska Maja, Sędłak Alicja, Wyrzykowska Nikola, Kasińska Sara, Kamińska Nina, Sulowska Estera, Osiński Igor, Król Miłosz, Jackiewicz Adam, Gilewski Piotr, Cetkowski Szymon, Gołębiowski Michał, Jurgielewicz Dawid, Makowski Mateusz, Jóźwicki Kasper, Kornacki Wojtek, Sudziński Witold.
Medale udało się zdobyć następującym zawodnikom:
- na dystansie 50 metrów stylem dowolnym złoty medal zdobyła Alicja Sędłak
- na drugim stopniu podium ze srebrnymi medalami uplasowali się Kamila Josiak, Igor Osiński oraz Adam Jackiewicz,
-na dystansie 50 metrów stylem grzbietowym brązowy medal zdobył Miłosz Król,
- brązowy medal zdobył na 50m stylem klasycznym  Piotr Gilewski.
Ostatnią konkurencją indywidualną rannego bloku było 100m stylem zmiennym i w tej konkurencji złote medale zdobyli Alicja Sędłak oraz Adam Jackiewicz, Miłosz Król zdobył medal brązowy.
W wyścigu sztafetowym 4 x 25m stylem zmiennym nasza sztafeta zajęła 2 miejsce i z pucharem wrócili:
Maja Kuszyńska, Piotr Gilewski,Alicja Sędłak,Miłosz Król.
W bloku popołudniowym startowali:
Baranowska Julia, Bobińska Zofia, Głowacka Kornelia, Kubanek Aleksandra, Rogozińska Natalia, Ziel;ińska Daria, Żymińska Patrycja, Donczyk Mateusz, Gierej Igor, Kalinowski Kacper, Kowalewski Jan, Maciaszczyk Bartłomiej, Sikorski Oliwier, Weber Maksymilian
a na podium udało się stanąć:
wśród 12 latków dwa złote medale zdobyła Zielińska Daria na dystansie 200m stylem dowolnym oraz 100 metrów stylem grzbietowym,
brązowy medal zdobył Kalinowski Kacper na dystansie 200m stylem zmiennym. Również na tym samym dystansie srebrny medal zdobyła Żymińska Patrycja, a brązowy Bobińska Zofia.