Dziś mamy: piątek 2024-04-26 , imieniny: Marii, Marzeny, Ryszarda

Nabór do gimnazjum 2015/2016

System elektronicznej rekrutacji do gimnazjów odbywa się za pośrednictwem strony:

Zdarzenie

od 27 kwietnia

Uruchomienie elektronicznej rekrutacji do gimnazjów.

Rejestracja wniosków lub zgłoszeń do gimnazjów obwodowych rozpoczyna się od 27 kwietnia i trwa:

do 10 czerwca do godz. 15.00 - do oddziałów ogólnodostępnych

do 15 maja do godz. 15.00 - do oddziałów sportowych

Uwaga!

Kandydaci - absolwenci szkół podstawowych prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń - osobiście logują się do systemu za pomocą numeru PESEL oraz hasła dostępu do konta otrzymanego od szkoły podstawowej.

Kandydaci - absolwenci innych szkół podstawowych (nie prowadzonych przez Gminę Miasta Toruń) - osobiście rejestrują się w systemie (zakładają konto).

Kandydaci składają wniosek (wydrukowany z systemu) w gimnazjum, które zostało wybrane jako pierwsze na liście preferencji.

Kandydaci, którzy na liście preferencji wskazali tylko gimnazjum obwodowe składają zgłoszenie (wydrukowane z systemu) w gimnazjum obwodowym.

18, 19 maja

Przeprowadzenie w Gimnazjum nr 8 w Toruniu prób sprawności fizycznej dla kandydatów ubiegających się do oddziałów sportowych

do 29 czerwca 2015 r. (poniedziałek), do godz. 15.00

Składanie świadectw ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeń Okręgowej Komisji Egzaminacyjnej o szczegółowych wynikach sprawdzianu oraz innych wymaganych dokumentów.

1 lipca 2015 r. do godz. 15:00

Ogłoszenie list kandydatów zakwalifikowanych do przyjęcia do gimnazjów.

2 lipca 2015 r. (środa) do godz. 15:00

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w danym gimnazjum przez kandydatów, umieszczonych na listach zakwalifikowanych do przyjęcia do gimnazjów.

Potwierdzenie woli podjęcia nauki w gimnazjum, do którego kandydat został zakwalifikowany można dokonać:

- składając w szkole, do której kandydat został zakwalifikowany potwierdzenie woli podjęcia nauki

- na stronie torun.gimnasio.pl logując się na swoje konto.

Brak potwierdzenia woli podjęcia nauki jest równoznaczne z nieprzyjęciem kandydata  do gimnazjum.

do 7 lipca 2015 r. (wtorek) do godz. 15.00

Ogłoszenie list kandydatów przyjętych do gimnazjów obwodowych

Komplet dokumentów (podanie i stosowne oświadczenia) można składać w sekretariacie szkoły (poniedziałek, wtorek, czwartek, piątek) lub bezpośrednio do komisji rekrutacyjnej w sali 14, od dnia 29 kwietnia 2015r.

Harmonogram dyżurów komisji rekrutacyjnej

Poniedziałek              - od godz. 9.00 do godz. 10.00  (p. Błaszkiewicz)

Środa                         - od godz. 7.45 do godz. 8.45 (p. Dyrda)

Piątek                         - od godz. 17.00 do godz. 18.00    (p. Kowalska)